4K UHD, HDR-PRO, DCI-P3/Rec.709 özellikli Projektör | W2700


  • 8,3 Milyon Piksel çözünürlük ile gerçek 4K UHD

  • Industry DCI-P3 / Rec.709 renk alanı için BenQ CinematicColor ™

  • Projektör için Optimize Edilmiş (HDR10/HLG destekli) HDR teknolojisi HDR-PRO™

Gerçek 4K HDR’li Projeksiyon Cihazı ile Sinematik Duyu Ayrıntılarını Yeniden Oluşturun

Dijital sinemadaymış gibi gerçek 4K HDR’li görüntülere hazır olun. BenQ W2700 projeksiyonun sunduğu DCI-P3 renk alanı ile en doğru renkleri alabilecek sinema meraklıları, 4K HDR ile de en ince ayrıntıları yakalayabilirler; yönetmenlerin izleyiciye yansıtmak istediği görüntüleri izleyebilirler. BenQ W2700 CinematicColor ™ teknolojisine sahip 4K HDR CinePrime Projeksiyon ile sinema büyüsünü evinize yansıtır.

Yönetmenlerin Gözünden Renkleri Görmek için CinematicColor™

CinematicColor™ teknolojisi, doğru ve gelişmiş görüntüler elde etmek için en iyi renkleri kullanır. CinematicColor’ın süper geniş DCI-P3 renk alanı Rec. 709’dan çok daha büyük görünür spektrumları kapsar, yüksek doğal ANSI kontrast oranı ve ISFccc sertifikalı kalibrasyon, inanılmaz görüntü performansları sağlar ve profesyonel sinema keyfinize eşlik edecek ayrıntılı, keskin ve net görüntüler sunar.

Süper-Geniş DCI-P3 Dijital Sinemalarla Yarışıyor

CinematicColor ™ teknolojisi,% 95'e kadar süper geniş DCI-P3 renk alanına ulaşır ve Rec. 709 DCI-P3'ten çok daha büyük görüntü aralığı içerir. BenQ W2700 4K projeksiyon, yönetmenlerin başlangıçta öngördüğü şekilde, gerçek sinema kalitesini geniş ve kesin renk doğruluğu ile mükemmel şekilde üretir.

Doğal Tonların Çoğaltılması için Geliştirilmiş Renk Haritalama

Önyargılı renk sıcaklığına ve aşırı doygun yeşil ve kırmızı renklere sahip diğer projektörlerin aksine, BenQ Enhanced Color Mapping teknolojisi, DCI-P3 4K Blu-ray filmleri izlerken doğayı yansıtacak şekilde otomatik olarak ayarlanmış mükemmel gerçekçi renklere sahip nefes kesen görüntüleri ortaya çıkarmak için hassas renk sunumu gerçekleştirir.

Fabrikada Kalibre Edilen Renk Doğruluğu

Özel aletler ve yazılımlar kullanılarak W2700, ITU-R Rec.709'a göre hassas D65 renk sıcaklığı, gama, siyah seviye, beyaz seviye, nötr gri, RGBCMY renk izleme, renk tonu, doygunluk, parlaklık ve çıktı değerleri açısından test edilmiş ve ayarlanmıştır. Çoklu arayüzlerden elde edilen tüm veriler, fabrika kalibrasyon raporları için derlenmiştir, Delta E <3 * ile% 100 Rec.709'u garanti eder, aynı zamanda Hollywood filmlerinin otantik renklerini üretmek için BenQ'a özel CinematicColor teknolojisi ile optimum bir DCI-P3 renk tablosu uygular.

* Delta E, referans renk ile projektörün L*a*b* koordinatlarına göre gerçek rengi arasındaki farkı "duyudaki bir farkı" temsil etmek için belirler. Delta E <3 performansı, insan gözünde hemen hemen hiçbir belirgin renk farkı olmadığı anlamına gelir. (Delta E <3 performansı D. Sinema modlarında etkin.)

ISFccc® Onaylı Görsel Kalibrasyon

Imaging Science Foundation’ın saygın ISFccc® Sertifikalı Görsel Kalibrasyonunu dahil ederek, görüntü ve renk performansı, gündüz ve gece için önceden ayarlanmış ışık dengesi modlarıyla birlikte herhangi bir alan için özelleştirilebilir.

HDR-PROTM ile Aşırı-Gerçekçi Video Kalitesi

Projeksiyon için optimize edilmiş BenQ'ya özel HDR-PRO teknolojisi, 4K HDR görüntüleme deneyimini geliştirir. Gelişmiş ton haritalama özelliğine sahip HDR-PRO, her ayrıntıyı ortaya çıkarmak için daha fazla kontrast aralığı ve benzersiz sinema keyfi için akış içeriği sunar.

Geliştirilmiş Ton Eşleştirme Koyu Ayrıntıları Korur

Diğer HDR projektörleri ayrıntıları kaybedebilir ve yanlış gri tonları gösterebilirken, Aktif İris ve Dinamik Siyah teknolojisi * ile BenQ Geliştirilmiş Sinema Optimize Edilmiş Ton Haritalama * kontrast oranını artırır, böylece karanlık ayrıntıları koruyarak tam netlikte görebilirsiniz.

* Dinamik iris, ideal kontrast için optik sistemdeki ışık miktarını kontrol eder. Dynamic Black ™, ışık çıkışını ve kontrastı optimize etmek için bir sahnenin parlaklık seviyelerini analiz eder. Gölgelerde ince detaylar ortaya koyarak ve parlak sahnelerin kaybolmasını önleyerek.

HDR Parlaklık Optimizasyonu

HDR parlaklık optimizasyonu, ev sinema sisteminde en sık kullanılan farklı görüntü boyutlarını ve çeşitli ekran kazanımlarını yansıtırken ideal yüksek kontrastı koruyarak, HDR modu etkinleştirildiğinde daha yüksek kontrast aralığı ve üstün görüntü kalitesi sağlar.

DR10 ve HLG tarafından güçlendirilmiştir

BenQ’nun HDR-PRO teknolojisi, bir Blu-ray filmi, video akışı, popüler platformlarda spor karşılaşması sırasında inanılmaz görseller sunan HDR10 ve HLG (Hybrid Log-Gamma) desteği ile güçlendirilmiştir.

* HLG, BBC iPlayer, DirecTV, Freeview Play ve YouTube gibi video servisleri tarafından desteklenen, BBC ve NHK tarafından ortaklaşa geliştirilen yüksek dinamik bir aralık (HDR) standardıdır.

Birleşmiş Sinematik Estetik ve Felsefe

Tamamen kişiselleştirilmiş sinema atmosferine ulaşmak için W2700, ev sineması ve film benzeri hareketler için tasarlanmış yönetmenler için özel olarak optimize edilmiş film modları sunar.

Big-Screen Movie Experiences for Living Rooms
Karanlık Odalar için Gerçek Sinema Reprodüksiyonu
Konforlu bir AV oda ortamında en iyi SDR içeriğini göstermek için,% 100 Rec.709 renk gamı kullanan filmlerde çok çeşitli renkler ve ince detaylar ortaya çıkar.
HDR-PRO teknolojisine ve DCI-P3 renk gamına (% 95'e kadar DCI-P3 renk kapsamı) dayalı en yüksek dinamik kontrast ve gerçek renk reprodüksiyonunu sağlar, 4K HDR Blu-ışınları için idealdir ve rahat AV odası ayarlarında HLG içeriği akışı sağlar.
Oturma Odaları İçin Büyük Ekran Film Deneyimleri
Sinema Modu
Yüksek ortam parlaklığında SDR filmlerin keyfini çıkarmak için Rec.709 renk doğruluğunu elde etmek için yüksek parlaklık.
HDR Modu
Yüksek parlaklıktaki ortamlarda 4K HDR Blu-ışınları izlemek ve Rec.709 ve HDR-PRO teknolojisine dayalı HLG içeriğini izlemek için tasarlanmıştır.
Sinematik Ritim İçin Filmdeki Gibi Hareket

Orijinal film çekiminin tam olarak yönetmen amacına uygun şekilde yapılmasını sağlamak için, W2700, orijinal görüntünün saflığını korumak için HDR modunda titremesiz yüksek çözünürlüklü kaynakları kabul edebilen saniyede 24 kare (fps) oynatmayı destekler, böylece 4K filmleriniz doğru kadansta, kaynak videonun oynatılmasını engelleyen makaralara gerek olmadan görüntülenebilir.

Gerçek 4K UHD Sanatı
4K UHD Gerçek 8,3 Milyon Piksel Mükemmelliği

Her kare için 8,3 milyon farklı piksel ile 4K UHD 3840x2160 çözünürlük üreten W2700, projeksiyonun modern yaşam tarzları için şık ve kompakt profilini en aza indirmek için yeni nesil 0.47 ”tek DMD DLP teknolojisini kullanıyor. Dört kez Full HD 1080p çözünürlüğe sahip olan 4K UHD, etkileyici netlik ve net tanımlanmış ince detaylar için piksel bulanıklığını azaltır.

Hassas 10 Elemanlı 8 Gruplu Tüm Cam 4K için optimize edilmiş Lens Dizisi

Süper yüksek çözünürlüklü 10 elemanlı lens dizisi ve hücre çerçeveli sekiz gruba yapılandırılmıştır, 1080p projektör teknolojisini, kalbi durduran renk performansı, netlik ve keskinlik ile uzun ömürlü 4K yoğunluğu için daha fazla ışık penetrasyonu ile çok daha fazla öne çıkarır ekran.

Görkemli Sahneler için CinemaMaster Video +

Cinema Master ™ Video, en kritik film meraklılarını bile memnun edecek video geliştirme teknolojilerine sahip herhangi bir odayı birinci sınıf bir ev sinemasına dönüştürür.

4K Piksel Güçlendirici

4K Piksel Güçlendirici, keskin kenarlar ve hassas yüzey dokuları üretmek için bir nesne ile arka planı arasındaki renk değişikliklerini algılayan harekete uyumlu, kenar geliştirme özelliğidir.

Hareket Güçlendirici

Saniyede kesintisiz, canlı 60 kare video üretmek için sekanslar arasına 36 enterpolasyonlu kare yerleştiren hareket güçlendirici, gecikmeli görüntüleri, gergin oynatmayı ve bulanık gölgeleri ortadan kaldırır.

Renk Güçlendirici

Renk Güçlendirici, doygun renkleri, ince degradeleri, ara tonları ve ince pigmentleri kusursuz bir şekilde oluşturmak için karmaşık renk algoritmalarını modüle eder.

Ten Rengi

Ten Rengi özelliği, her ten rengini en güzel tonlarında görüntüleyerek projeksiyon ışınının ışığı nedeniyle ten renklerinin canlılığını yitirmesini engeller.

Güçlü Ses Performansı için CinemaMaster Audio +2

Derin bas ve yükselen yüksek sesler için rezonans ses odasında bulunan stereo 10-watt sesden önemli ölçüde daha geniş frekans aralığıyla yükseltilen BenQ CinemaMaster Audio + 2 ses geliştirme teknolojisi, Hollywood stüdyoları tarafından kullanılan saf netlik ve şehvetli ses kalitesi için özel EQ algoritmaları sağlar .

Ekran Hizalaması için Esnek Ayar

W2700’ün hafif tasarımı ve şık, kompakt profili, güzel estetiği ve sezgisel işlevselliği vurgular. W2700, güçlü kısa mesafeli çekim, 1.3X büyük zoom, dikey lens kaydırma ve sorunsuz kurulum için her yerde sinematik mucize sunar.

Sorunsuz Entegre Zoom Ayarı

Ekran boyutu değişikliklerine bakılmaksızın otomatik olarak odaklanan W2700’ün yakınlaştırma sistemi, odak ayarlamalarını izleyecek şekilde ayarlanır ve görüntünün her köşesinde aynı anda yüksek hassasiyetli netlik için lekesiz görsel olarak mükemmel odak sağlamak üzere yakınlaştırma oranını optimize eder.

BenQ 1080p Projektörlerin Kolayca 4K'ya Yükseltilmesi

W2700, dinamik projeksiyon mesafeleri ve yükseklikleri ile her odaya mükemmel uyum sağlamak için% 10 dikey lens kaydırma sunar. 1.3X büyük zoom, çeşitli montaj ve yerleştirme seçenekleri için kurulum esnekliğini önemli ölçüde artırmak için çok çeşitli çekim mesafeleri sunar. Özellikle aynı tavan montajını, benzer atış oranına sahip ekranı ve ekran boyutu ve atış mesafesi hesaplamaları gerekmeden 4K W2700'e sorunsuz yükseltme yapılmasını kolaylaştırır.

Mükemmel Hizalama ile Kolay Kurulum için Otomatik Dikey Keystone

Projektörün merkeze yerleştirilmesi gerektiğinde, bir masanın üzerine basit yerleştirme gibi yamuk etkisine karşı koymak, dikey trapezoid işlevi görüntüyü profesyonel bir kare görüntüsü için ayarlar. Keystone düzeltmesi, çeşitli konumlardan ideal olarak hizalanmış görüntüleri yansıtmayı kolaylaştırır.

USB Type-A 3.0 Port

USB 2.0 standardından yaklaşık 10 kat daha hızlı olan 5 Gbit / s'ye kadar veri aktarabilen USB Tip A 3.0.

Kablosuz Paylaşım için USB Ortam Okuyucusu

W2700’ler, kullanıcıların çıkarılabilir diskteki içeriği yüksek hızda iletimi olan herhangi bir güç kablosu olmadan kolayca yansıtmasını sağlar. Video, ses, resim de dahil olmak üzere çok çeşitli dosyaları destekler.

irmware Güncellemelerinin Kolay Bakımı

W2700’ün USB yükseltme özelliği, hem basit kullanım hem de zahmetsiz bakım sağlayan en son ürün yazılımı ile en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlar.

Ana Özellikler
Doğal Çözünürlük

4K UHD (3840 x 2160)

Parlaklık (ANSI lümen)

2000 ANSI Lümen

Kontrast Oranı (FOFO)

30,000:1

Hoparlör

Chamber Speaker 5W x 2

Tüm Özellikler
Ekran
Projeksiyon Sistemi

DLP

Doğal Çözünürlük

4K UHD (3840 x 2160)

Çözünürlük Desteği

VGA (640 x 480) to 4K UHD (3840 x 2160)

Parlaklık (ANSI lümen)

2000 ANSI Lümen

Kontrast Oranı (FOFO)

30,000:1

Ekran Rengi

30 Bits (1,07 billion colors)

Doğal En Boy Oranı

Native 16:9 (6 aspect ratio selectable)

Işık Kaynağı

Lamp

Işık Kaynağı Watt Miktarı

245W‎

Işık Kaynağı Ömrü

Normal 4,000 hours

Economic 10,000 hours

SmartEco 15,000 hours

Optik
Yansıtma Mesafesi Oranı

1.13 - 1.47 (100" @ 2.5 m)

Yakınlaştırma Oranı

1.3X

Lens

F/# = 1.9 - 2.47, f = 12 - 15.6 mm

Lens Kaydırma

Vertical +10%

Yastık Düzeltme Ayarı

1D, (Auto) Vertical ± 30 degrees

Projeksiyon Ofseti

100%

Net Görüntü Boyutu (Diyagonal)

40"~200" 

Görüntü Boyutu

30"~200" 

Yatay Frekans

15K-135KHz

Dikey Tarama Hızı

23-120Hz

Görüntü
Görüntü Modu

Bright / Vivid TV / Cinema / D. Cinema / Silence / User 1 (HDR / HLG / ISF Night / ISF Day / 3D*)

Renk Tekeri Dilimi

6-Segment (RGBRGB)‎

Renk Tekeri Hızı

2D: 96Hz, 100Hz, 120Hz

3D: 120Hz

Rec.709 Kapsama

100%

DCI-P3 Kapsama

95%

Ses
Hoparlör

Chamber Speaker 5W x 2

Arayüz
HDMI

X2 HDMI (2.0b/HDCP2.2)

USB Tip A

X1 (5V/2.5A power)

X1 (Media Reader, Firmware upgrade)

USB Tip mini B

X1 (Firmware upgrade)

Ses çıkışı (3,5 mm Mini Giriş)

X1 

RS232 (DB-9pin)

X1

DC 12V Tetik (3,5 mm Giriş)

X1  

IR Alıcısı

2 (Front/Top)

Güvenlik Barı

Yes

Özel Özellik
Hareket Güçlendirici (MEMC)

Yes

ISF Gece/Gündüz

Yes

CinemaMaster Video +

Yes

CinemaMaster Audio+2

Yes

Uyumluluk
HDTV Uyumluluğu

720p 50/60Hz, 1080i 50/60Hz, 1080p 24/25/30/50/60Hz, 2160p 23/24/25/30/60Hz

3D Uyumluluğu

Yes

Güç
Güç Kaynağı

VAC 100 ~ 240 (50/60Hz)

Tipik Güç Tüketimi

Max 350W, Normal 340W, Eco 280W

Bekleme Halinde Güç Tüketimi

0.5W Max. at 100 ~ 240VAC

Akustik Gürültü (Tip./Eco.)

30/28dBA (Silence mode)

Çalışma Sıcaklığı

0~40 degrees (Celcius)

Boyut ve Ağırlık
Boyutlar (G x Y x D) (mm)

380 x 127 x 263

Net Ağırlık (Kg/ lbs)

4.2 kg / 9.2 lbs

Aksesuarlar (Standart)
Kutu

Yes

Pil/ ile Uzaktan Kumanda

x 1 (5J.JKC06.001)

Güç Kablosu (bölgeye göre)

x 1 (3m)

Kullanıcı El Kitabı CD’si

Yes (27L)

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Yes (21L)

Garanti Kartı (bölgeye göre)

Yes

Lens kapağı

Yes

Aksesuarlar (Opsiyonel)
Yedek Lamba Takımı

Yes (5J.JKC05.001)

3D Gözlük

Yes

Ekran Üstü Kumanda
Ekran Üstü Kumanda Dili

Arabic/ Bulgarian/ Croatian/ Czech/ Danish/ Dutch/ English/ Finnish/ French/ German/ Greek/ Hindi/ Hungarian/ Italian/ Indonesian/ Japanese/ Korean/ Norwegian/ Polish/ Portuguese/ Romanian/ Russian/ Simplified Chinese/ Spanish/ Swedish/ Turkish/ Thai/ Traditional Chinese (28 Languages)

* In 3D Mode: Resolution is 1920x1080 in 3D Mode.

** The Contrast is measured by Full On Full Off standard. 

*** Lamp life results will vary depending on environmental conditions and usage.  Actual product's features and specifications are subject to change without notice.