Bilişsel zeka nedir?

Dünyayı algılayışımız, gözlerimizden ve kulaklarımızdan aynı anda beynimize gelen bilgilere dayalıdır. Bilindik Yapay Zeka renk, kontrast ve ayrıntı gibi unsurları ancak tek tek algılayıp analiz edebilir. Cognitive Processor XR ise tıpkı beynimiz gibi, her unsuru aynı anda çapraz analiz eder.

Tıpkı beynimiz gibi, yüzlerce bilgiyi analiz eder

Cognitive Processor XR, bu gerçekliğe yakınlık hissini oluşturmak için ekranı yüzlerce bölgeye ayırır ve bu bölgelerdeki her nesneyi daha önce olmadığı kadar iyi tanımlar. Üstelik görüntüyü oluşturan yüz binlerce farklı unsuru bir saniye içinde çapraz analiz edebilir, tıpkı beyinlerimizin işleyişi gibi.

Tıpkı gözlerinizin dünyayı algıladığı gibi görünen görüntüler 

Gerçekçi görüntü için her unsur dengeli bir uyum içinde

Tüm görüntü unsurlarının aynı seviyeye ayarlandığı geleneksel bir TV’nin aksine, çapraz analiz özellikli BRAVIA XR TV’ler, her unsuru birlikte en iyi sonucu verecek şekilde ayarlar; dolayısıyla her şey uyumludur ve tamamen doğal gelir.

Gözlerinizle aynı şekilde odaklanır

BRAVIA XR TV’ler, gözlerimizle aynı şekilde işler, bir sahnedeki ana odak noktasını algılar ve bir nesnedeki her ayrıntıyı iyileştirir; böylece tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, doğal bir derinlik algısıyla nesne ön plana çıkar. 

Daha gerçekçi, daha etkileyici bir ses alanı yaratıyoruz, tıpkı gerçek hayatta duyduğunuz gibi

Sizi aksiyonun içine çekecek şekilde konumlandırılan ses

Sesin nereden geldiğini isabetli bir şekilde belirleyerek ve bu sesi ekranın doğru noktasına yerleştirerek insan kulağını taklit eden gelişmiş ses işlemeyle, BRAVIA XR TV’lerimiz sizi sahnenin tam ortasına taşır.

Ekstra boyutlarla sanal bir ses deneyimi 

Sesi yatay ve dikey yönlerde veren BRAVIA XR TV’ler, gerçekten çok boyutlu bir deneyim sunar. Sesi analiz edip 5.1.2 kanal surround sese kadar dönüştürür ve gerçek bir 3D ses alanı oluşturur. 

Ekrandan size daha fazla heyecan ve duygu sunuyoruz

Gerçeklik nasıl bir şey? BRAVIA XR TV “Bilişsel Zeka” ile bu soruyu cevaplamaya çalışıyor. Ekranda daha fazla insan perspektifi sunmak için gözümüzün nasıl gördüğünü, kulağımızın nasıl duyduğunu anlar; böylece gerçek dünyaya daha yakın bir deneyim üretir ve sizi her sahnenin daha derinine götürür.

SONY Z9J | BRAVIA XR | MASTER Series | Full Array LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

İnsan gözü algısına uygun, rüya gibi 8K görüntüler

Derin, doğal ve gerçekçi 8K görüntülerin keyfini çıkarın. Devrim yaratan işlemcimiz, insan perspektifi analizini kullanarak göz açıp kapayana kadar yüz binlerce unsuru çapraz analizle optimum hale getirir. Full Array LED panelin hassasiyetiyle birlikte, görüntüler saf siyahlar ve ultra parlak ışıklarla ekrandan fırlar.

Her sesi gerçekten sürükleyici bir deneyime dönüştürün

Cognitive Processor XR işlemcimizi içeren gelişmiş hoparlör teknolojisi, her ses kaynağını sürükleyici bir ses deneyimine dönüştürür. Sinematik surround ses ve doğru ses konumlandırmayla, her içerik sizi içine çekecek. Mükemmel uyum içindeki ses ve görüntüyle yepyeni bir eğlence deneyimi yaşayın.

esiniz kadar yakın binlerce film ve program

Sesinizi kullanarak izlemek istediğinizi çabucak bulun. Sadece söyleyerek belirli bir yayını bulun. Veya “Bana bilim kurgu macera TV programlarını göster" diyerek daha geniş öneriler arayın

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR ile gelen filmlerin keyfine varın

Doğal ve güzel renklerden oluşan geniş bir palet

İnsan gözüne doğal ve güzel gelen renkleri görün. Cognitive Processor XR, eşsiz ekranımızın daha geniş bir renk paletine erişmesini ve her rengi gerçek dünyada görülen ince farklarla üretmesini sağlar. Daha geniş ton ve doygunlukla, çiçeklerde canlı tonlar ve gerçekçi dokular görülebilir. Solgun renkler dahi gerçekçi görünür.

Derin siyahlar ve yoğun parlaklıkla gerçekçi derinlik

Tıpkı gerçek hayattaki gibi, nefes kesen kontrastı yaşayın. Cognitive Processor XR, çapraz veri analiziyle görüntüleri insan gözünün gerçek renklere ve derinliğe odaklandığı şekilde iyileştirir. XR Contrast Booster ile parlak alanlar daha parlak, karanlık alanlar daha karanlık olur; ayrıntılar gölgede boğulmaz, patlayan vurguda kaybolmaz.

Kaybolan 8K dokuyu yeniden üretir, akıllı teknolojiyle

XR 8K Görüntü Yükseltme ile her içerik ve kaynakta eğlence 8K’ya yakın çözünürlüktedir. Cognitive Processor XR işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntüler için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. Doğal görünümlü tüyler ve keskin hatlı pençeler gibi ayrıntıları görün

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon dolu hızlı filmleri izlemek artık çok daha keyifli. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR teknolojimiz çapraz veri analiziyle aksiyonun her an akıcı, parlak ve net olmasını sağlıyor.

kranın her yerinde güzel görüntüler

X-Wide Angle™ panel ile görüntüler her açıdan muhteşem görünür; böylece yanlardan izleyenler de ortadan izleyenler kadar memnuniyet verici bir deneyim yaşar. Ayrıca X-Anti Reflection sayesinde daha az ışık yansımasıyla görüntüler çok daha net olur.